9 Ağustos 2012 Perşembe

metrobüs büs büs büs...

Eşim sağolsun dün akşam ikimizede Galatasaray - Fiorentina maçına iki tane bilet almış. Değişiklik olsun hemde eğlenelim diye. Maç akşam 10 da her şey iyi hoş. Önce buluştuk. bir şeyler yedik falan. Gayet güzel. Beylikdüzü bizim kent köprüsünden metrobüse bindik. Giderken süperdi valla. Boş metrobüs gittik. Sonra metroya kalabalık bir Galatasaraylı grubu ile bindik. Marşlar, tezahüratlar eşliğinde stada geldik. Ne yalan söyleyeyim yolculuk maçtan daha eğlenceli geldi.

Gs Stored'dan kayın pederim için forma eşim için T-Shirt aldık. Kendimede alacaktım ama malesef kalmamış. Her neyse arandık tarandık maça girdik. Seyirci çok cansızdı. Kale arkasına gitmeyi tercih ederdim. Ama imkan yokmuş maalesef. Hazırlık maçı olduğu için sanırım bu kadar cansız bir seyirci vardı. Neyse 90 dakika sona erdi ve maç 1-0 Gs galibiyetiyle sonuçlandı. Asıl şamata bundan sonra başladı.

Saat 00:00 civarı stattan çıktık. Stattan gayet kolay bir şekilde çıktık. Gs Stora tekrar uğrayalım dedik ama kapısından içeri girilmiyor. Bütün stat oraya toplanmış sanki. Vazgeçip ufak bir şeyler atıştırdık ve metroya gittik. İyi güzel . Metrobüse ulaştık. Avcılara kadar problemsiz gittik. Aslında problemsiz sayılmaz ama sonrasına bakacak olursanız onlar bir hiç. Metrobüs avcılarda aktarma yaptığı için doğal olarak hepimiz indik. İndiğimiz metrobüs SERVİS DIŞI ışığını yakınca orda insanlar koptu. Artık kaç saattir bekliyorlarsa. Metrobüsün önünü kestiler. Bir yığın insan. Çoğunun üzerinde GS forması. Eşimle ben uzaktan izliyoruz olayları. Metrobüs şöförü gidemeyince aşağıya indi. Ufak tefek tartışmalar yaşandı. Bu arada başka metrobüslerde arkaya dizilmeye başladı. İnsanlar alkışlamaya falan başladı. Uzun süre direnen metrobüs sürücüsü sonunda beylikdüzüne doğru sefer yapmayı kabul etti ve metrobüsün kapılarını açtı. Herkes bir anda içeri doluştu. Fakat bu seferde metrobüs gitmiyor. Orta taraflarda olduğum için öndeki muhabbeti tam olarak bilmiyorum fakat bir ara "onay gelmiyor" denildi. Birkaç kişi indi bu arada Ultraslan grubundan birkaç genç tezahürat yapmaya başladı. "Herkes gider biz kalırız. Biz Galatasaraylıyız" gibi. Metrobüsün içinde bir yandan tezahüratlar yapılırken bir yandan da bekliyoruz. Metrobüsün kapılarını kapatamadılar. Uğraştılar falan o sırada polis geldi. Dedim "Acaba dışarı mı atacaklar bizi?" ama bir şey olmadı. En sonunda metrobüs kalktı ve büyük bir alkış koptu. Saat gece 3 te de eve vardık. Şimdi ne diyoruz. ?
Metrobüs büs büs ...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder