27 Aralık 2012 Perşembe

2013 - 2014

Merhaba Bayanlar,

Çoğumuz modaya uygun giyinmeyi severiz ve mümkün olduğunca takip ederiz. Bayanların özelliği bu değil mi ? 2013 ve 2014 yılı renkleri ve modası ile ilgili bir çok belge dönüyor firmada. Genel olarak hepsine göz gezdirdim ve sizler için ufak bir özet çıkardım.

2013 Kış Aylarında Yeryüzü ve doğadan gelen renkler moda olacak. Zaten 2013'e girmemize şurda ne kaldı ki ? Biz oldu diyelim ona :D Bejler, Yeşiller, Kahverengiler hem kıyafetlerimizde hemde makyajımızda büyük söz sahibi olacak. Hafif altın rengi ile canlılık ve parlaklık katılacak. Aynı zamanda Siyah ve kırmızı tonları da her zamanki gibi vazgeçilmez olacak.

2013 Bahar ve yaz yine geçen sene olduğu gibi cıvıl cıvıl ve rengarenk olacak. Baharda kahverengilerden, yeşillerden sıyrılıp pastel pembelere, morlara, yavruağzı renklerine büründükten sonra yaza doğru 2012 yılında da çok moda olan neon renklere geçiş yapacağız. Şahsen 2012 yılı yaz renklerine bayılmıştım. Bu sene de devam edecek olması çok hoşuma gitti. Aynı zamanda 2013 yaz aylarındabol bol beyaz ve metalik renkler de görebilirsiniz.


Sonbahar geldiğinde ise o kullandığımız canlı neon renkler yerini orta tonlarda Turuncu, Kırmızı,Pembe, Yeşil, Mavi gibi renklere bırakacak. Ağarlıklı olarak geometrik desenler hakimiyetinde tam bir renk cümbüşü içinde olacağız. Bu renkler simler ve metalik aksesuarlar ile zenginlik kazanacak.

2013'ün son zamanları ve 2014 kışında ise koyu ve metalik renkler hakimiyeti ele alacak. Aynen gece gibi siyahlar, siyaha çok yakın morlar, fuşyalar, yeşiller,maviler ile birlikte metalik renkler ve aksesuarlar bizi bekliyor olacak. Metalik veya pırıltılı aksesuarlarla bu kıyafetleri süsleyeceğiz. Sonbaharda olduğu gibi geometrik desenler kışın da bizimle beraber olacak.


Not: Resimlerin hepsi pinterestten alıntıdır. Bana ait değildir.

Genel olarak 2013 ve 2014 yılını çok seveceğimi düşünüyorum ve tahminimce bol bol alışveriş yapacağım. Umarım maddi problemlerle karşılaşmam da istediklerimi alabilirim.

Şimdilik benden bu kadar umarım yazımı beğenmişsinizdir. 
Bir sonraki yazımda görüşmek üzere kendinize iyi bakın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder