27 Ocak 2013 Pazar

İspanyadaki Juscar Köyü

Merhaba,
Bu gün TRT'de gördüğüm şirin mi şirin Juscar köyünden bahsetmek istiyorum sizlere. Şirinlerin filmini izleyen varmı bilmiyorum ama bu filmin bir kısmı Juscar köyünde çekilmiş. Not: Ben izledim çok eğlenceli bir film. Bulursanız izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.
Normalde beyaz olan bu evler köydekilerin oylama yapması sonucunda maviye boyanmaya karar vermiş.
Sonucunda da böyle hoş bir manzara ortaya çıkmış.

Köy sadece maviye boyanması ile kalmamış. Köyde Şirinlerin heykelleri, duvara çizilmiş resimleri ile dahada şirin hale getirilmiş.


Filimden sonra turistler tarafından yoğun ilgi görmeye başlamış. Köyün içinde şirinlerin oyuncak figürleri kıyafeleri vs büyük ilgi görüyor. Bu köyde mutfakta bile mavi renk görmeniz mümkün hale gelmiş. Mavi pamuk şeker, mavi içkiler, mavi tatlılar...


Bazı köy sakinleri bu durumdan çok memnun olsa da; bazıları köyün eski sakinliğini çok özlüyor. Eğer bir gün yurt dışına çıkarsam birkaç günümü burada geçirmeyi çok isterim. Tabi o zamana kadar köy yeni bir oylama yapıp şekil değiştirmezse...


Şimdilik benden bu kadar bir sonraki yazıma kadar kendinize çok çok iyi bakın.
Hazır yazımı okumuşken Made in Liliput ile ortak düzenlediğimiz çekilişimize de katılmayı unutmayın. Aşağıdaki logoya tıklayarak çekiliş sayfamıza gidebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder