6 Mayıs 2015 Çarşamba

Deniz - Kum - Güneş - Mayooooooooooo

Merhaba,
Biliyorsunuz yaz yaklaşıyor. Tatil, yaz, deniz, kum, güneşin yanında bir de mayo, bikini derdimiz var :D Herkezin vücudu bir olmadığı için her vücut tipine göre farklı mayo ve bikini çeşitleri var. Hangi mayonun veya bikininin bize uyacağını anlamak için önce vücudumuzun hangi tipte olduğunu bilmemiz gerekir.Elma vücut tipinde olan bayanlar Göğüs ve omuz bölgesi geniş, kalça bölümü daha dar olan bayanlardır. Bu vücut tipi için bikini üstü olarak koyu, tek renk parçalar, alt olarak ise desenli parçalar kullanılabilir. Halter tipi veya boyundan bağlamalı üstler sizin için daha uygun olacaktır. İnce ipli ürünler sizi daha kalın gösterecektir. Omuzlarınızı daha dar göstermek için kalın askılı ürünler tercih edebilirsiniz.

Armut şeklinde vücudu olan bayanlar omuz ve göğüs bölgeleri dar, kalça bölümleri daha geniştir.
Bu vücut tipine sahip olan bayanlara önerim elmadakinin hemen hemen tam tersi olacak. Koyu tek renk alt parça ve desenli üst parça kullanılabilir. Özellikle kaçınılması gerekenler küçük şortlar ve enine çizgili bikini altları olmalıdır.

Kum saati şeklinde vücudu olanlar vücudunun alt ve üst bölümü hemen hemen eşit olanlardır. Bunun yanında ince bellidirler. Bikinide üst ve altı aynı model olarak kullanabilirler. İster desenli, ister desensiz. Dikkat etmeleri gereken mini şort şeklindeki bikini altlarını ve ince ipli bikini altlarını tercih etmemektir. Bunun haricinde belin inceliğini göstermek için mayokinileri rahatlıkla giyebilirler.

Gelelim dikdörtgen  bu vücut tipine muz vücyt ta deniyor. Kum saatinde olduğu gibi vücudun üst ve alt bölümü birbirine yakındır. Bu vücut tipinde bel çukuru çok belli olmadığı için fırfırlı ürünler kullanılması bel çukuru varmış algısı yaratmaya yardımcı olacaktır. Çok düz tasarımlı mayolar tercih etmemeniz önemlidir.


Umarım mayo tercihiniz için size yardımcı olabilmişimdir. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere kendinize iyi bakın. Bloğumu da takip etmeyi unutmayın.


1 yorum:

  1. Ne güzel bir yazı cok faydalı olmuş teşekkürler blogunu takibe aldım bende bekliyorum :)

    YanıtlaSil